Auer Klima Dış Ünite Çok Sesli Çalışma Sorunu

Kullanıcılar tarafından en çok gelen şikayetler arasında Auer klima dış ünite ses sorunu yer almaktadır. Bilindiği üzere klimalar dış ünite ve iç ünite olmak üzere ikiye ayrılmaktadırlar. Özellikle dış ünitede yaşanan bir sorun ciddi problemlere yol açabilmektedir. Kullanıcı odaklı hatalar da yine dış ünitede soruna yol açmakta ve zaman zaman da gürültü yapmaktadır. Konumuzun detayında ise klima dış ünitesinde oluşan gürültü hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Klima Dış Ünitesi Neden Gürültü Yapar?
Bilindiği üzere klimaların içerisinde birbirinden farklı ve çeşitli parçalar bulunmaktadır. Bunlardan birisinin arızalanması ise diğerlerini etkileyecek ya da gürültü gibi problemleri ortaya çıkaracaktır. Bu yüzden klimada gürültü duyulması halinde ilk olarak gürültünün geldiği yer belirlenmelidir. Daha sonra bireysel olarak düzeltilebiliyorsa, müdahale edilmelidir. Teknik konular gerektiren durumlarda ise servis ile iletişime geçmeniz iyi olacaktır.

-İlk olarak bakmanı gerekenlerden birisi de askı takozları ve askı konsollarıdır. Bu parçalarda gevşeklik olması ya da tam olarak sabitlenmemesi halinde dış ünite içerisindeki motor titreşim yapmaktadır. Titreşim de beraberinde gürültüyü getirmektedir.

-Fanın çalışması mutlaka kontrol edilmelidir. Bilindiği üzere klimanın içerisinde bilgisayar fanına benzer bir fan bulunmaktadır. Bu fanın parçalarında problem olması, fan kanatlarının kırılması ya da çatlaması gibi durumlarda problem ortaya çıkacaktır. Genellikle dış ünitedeki gürültü bu sebepten dolayı olmaktadır.

-Takoz lastikleri mutlaka kontrol edilmelidir. Dış ünitenin titreşimi ve sesi yine takoz lastikleri ile önlenmektedir. Bu parçalara herhangi bir zarar gelmesi durumunda ise gürültü oluşacaktır.

-Cihazın içerisinde bulunan kompresör de oldukça hassastır. Bu parçada problem olması halinde gürültü problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yukarıdaki sorunların oluşması halinde teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com