Auer Klima Filtre Temizliği Nasıl Yapılır

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte yavaş yavaş klimalar da soğuk modunda çalışmaya başlatıldı. Klima içerisinde çok sayıda parça bulunmaktadır. Bu parçalarda sorun çıkması halinde de klimanız yeteri kadar soğutmayacak ya da ısıtmayacaktır. Düzenli bakım yapılması halinde bu sorun çok fazla çıkmamaktadır. Ancak uzun bir süredir bakım yaptırmıyorsanız; muhtemelen filtrede tıkanıklık ya da gaz bitmesi gibi durumlar meydana gelebilir. Auer klima zaman zaman tam anlamda ısıtamamaktadır. Auer klima filtre temizliği yapmak istiyorsanız; rehber niteliğindeki yazımızın detayını okuyabilirsiniz.

Klima Filtresi Neden Tıkanır?
Klimanın giriş kısmında filtreler bulunmaktadır. Bu filtreler ise cihazı tozdan ve kirden korumaktadır. Filtrelerin olmaması halinde cihazın motor ve borularında zamanda tıkanıklık oluşmaktadır. Filtreler ise özellikle tozlu ortamlarda sürekli olarak tıkanır. Bu durumda ise temizlenmesi gerekmektedir.

Klima Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
Aşağıdaki yöntemleri uygulamanız halinde klima filtre temizliğini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

-İlk olarak yapmanız gereken klimanın ön yüzünde bulunan kapak kısmını yanlarda bulunan dişleri açarak kaldırmanız gerekmektedir. Daha sonra filtreler karşınıza çıkacaktır.

-Filtreleri de çıkartın ve suyun altına tutarak güzel bir şekilde yıkayın. Ancak direkt olarak klimaya takmayın. Kurumaya bırakmanız gerekmektedir.

-Filtrelerin kuruma işlemi olurken sizler de klima temizleme spreyi alın ve klimanın içerisine uygulayın. Bu özellikle boru kısmında oluşan pislikleri ortadan kaldıracaktır.

-Daha sonra tamamen kuruyan filtreleri tekrar klimaya takın. Tam olarak ve doğru şekilde taktığınıza emin olun. Yanlış takılması durumunda sorun çıkarmaktadır.

-Son olarak klimanızın içerisine oda parfümü sıkabilirsiniz. Bu klimanızın çalışması halinde güzel kokular yaymasına sebep olacaktır.

Klima içerisindeki filtre temizliğini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunu ayda bir yapmanız yeterli olacaktır.

Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com