Auer Kombi Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır

Auer kombiler sahip oldukları yüksek malzeme kalitesi ve uygun fiyatlı olması ile ülkemizdeki birçok farklı kişi tarafından tercih ediliyor. Sahip olduğu basit ve anlaşılır tasarımı sayesinde kullanmak oldukça kolay olan Auer kombilerde zaman zaman anakart arızası meydana gelebilir. Anakart cihazlardaki yazılım desteğinin nasıl kontrol edileceği konusunda aktif bir şekilde rol oynar. Eğer cihazınızdaki anakart arızasının olup olmadığını tespit etmek istiyorsanız birkaç farklı belirtiye göz atabilirsin. Anakart arızaları kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmak gerekiyor. Aksi takdirde bu parçalar kombinin yazılımsal destek kaynağı olduğu için eskisi kadar verim almak mümkün olmayacaktır.

Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır

– Anakart arızası meydana gelecek olursa cihazı çalıştırmanıza rağmen, cihazın erken veya geç tepkiler vermesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bahsetmiş olduğumuz bu gecikmenin en önemli sebeplerinden bir tanesi anakartta meydana gelen yazılımsal hatalar olacaktır. Eğer anakart tamamen bozulmadıysa bahsetmiş olduğumuz bu belirtiler ortaya çıkacaktır. Anakart üzerinde küçük problemler varsa fazla vakit kaybetmeden tamirat işlemlerini uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece çok daha az ücret ödeyerek meydana gelecek olan problemleri önceden engelleme şansına sahip olacaksınız.

– Eğer anakart tamamen çalışamaz hale gelecek kadar büyük bir arıza ile karşı karşıya kalırsa kombi üzerinde bulunmakta olan ışıklarda kırmızı ışık sürekli olarak yanmaya başlayacaktır. Eğer böyle bir durum ile karşılaşacak olursanız kısa süre içerisinde yetkili servis tarafından destek talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Kırmızı ışıklar kimi zaman herhangi bir küçük hatadan dolayı yanıyor olsa da eğer uzun süre boyunca aktif bir şekilde yanmaya devam ediyorsa büyük ihtimalle anakart arızası meydana gelmiş olabilir. Bu durumu kontrol etmek istiyorsanız kombi birkaç defa kapatıp açtıktan sonra tekrar ışıkları gözlemlemenizi tavsiye ediyoruz.

1 Comment

  • Huseyin ferahtepe on 9 Ağustos 2017

    Auer kombim normal calisiyor ama suyu asiri isitiyor ve 1 dakkika sonra sogutuyor tekrardan isitiyor ve tekrar sogutuyor degismedik parca kalmadi ana kart arizasi olabilirmi tesekkur ederim

Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com