Auer Kombi Aniden Sıcak Suyu Kesiyor

Özellikle banyo yaparken sıcak suyun aniden soğuması neticesinde bu durumu anlayabilirsiniz. Böyle bir konuyla karşı karşıya kaldığınızda tahmin edebildiğimiz gibi çok sinir olduğunuzun farkındayız. Sinir bozucu bu durum karşısına banyo yaparken söyleniyor ve sıcak suyun gelmesini bekliyorsunuzdur. Ancak çare olarak o an sıcak su çeşmesini kapatıp yeniden açmanız kombinin ilgili su ısıtan cihazını devre dışı bırakıp yeniden devreye almanız sonucunda çözümlenir. Auer Kombi Aniden Sıcak Suyu Kesiyor diyorsanız eğer bu sorunun cevabını sizlere vererek neler yapacağınız karşısında bilgilerimizle sizde bu durumun çaresine bakabilirsiniz.

Auer Kombi Sıcak Suyu Neden Kesiyor?
Burada yine çamaşır makinalarınızın, bulaşık makinalarınız veya ütülerinizde karşınıza çıkan kireçlenme ile ilgisi çok yüksektir. Su ile temas eden her metalin mutlaka kireçlenme sorunu bulunmaktadır. Ancak bu tür makinalara kireç sökücü veya koruyucu kimyasal maddeler kullanabilirken kombiler için bu pek mümkün olmaz. Kombilerin genelinde suyun ısınmasını sağlayan bir elektronik eleman bulunur. Bu elemanın ismi Eşanjör olarak bilinir. Bu cihaz kireçlendiği vakit görevini yerine getiremez. Yani ısıyı düzgün bir şekilde anlayamaz hale gelir. Bunun sonucunda da suyu ısıtayım mı ısıtmayayım mı diye düşünür durur. Bir anlık bekleyişin ardından o sırada zaten size soğuk su ulaşmış olur. Ortamın soğumasını hisseden Eşanjör elemanı görevinin başına tekrardan geçerek kaldığı yerden çalışmasına devam eder. Ortalama 15-20 saniye kadar soğuk suyu boşuna akıtmış olursunuz.

Çözüm Olarak Ne Yapmalısınız?
İlk olarak Auer marka kombinizin bakımının yapılması için ilgili yerlerden teknik servis personeli çağırmalısınız. Bu şekilde devam ederim diyenler aniden soğuk suya maruz kalacak ve sıcak su gelene kadar bir miktar su boşa akacaktır. Bu sayede su tasarrufu yapamayacağınızı bilmelisiniz. Bakım esnasında ilgili parçanın temizlenme sürecini ancak yetkili kişiler yapabilirler. Kendilerinde bulunan kimyasal maddelerle temizleme işlemini yaparlar. Ne kadar sürede kireçlenir diyorsanız eğer şebeke suyunun içerisindeki kirece göre değişkenlik gösterir.

Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com