Auer Kombi Kırmızı Işık Hatası Nedenleri

Ev ortamında ya da ofisimizde kullandığımız kombiler zaman zaman arıza durumuna geçebilmektedir. Bunun sebebi ise birçok detaydan dolayı oluşabilmektedir. Elektronik bir cihaz olmaları nedeni ile çeşitli sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Gaz pompasında sorun, gaz almama, baca tıkanıklığı, ateşleme sorunu, fan sorunu ve anakart sorunu bunların başında gelmektedir. Sizler de Auer kombi kırmızı ışık hatası alıyorsanız; konumuzun detayını okumanızı tavsiye ederiz.

Kırmızı Işık Hatası Neden Oluşur? Çözümü Nedir?
Evinizde ya da ofisinizde bulunan kombi kırmızı ışık hatası veriyor ise aşağıdaki sorunlar meydana gelmiş olabilir.

Gazın Geldiğinden Emin Olun: Kırmızı ışık hatası zaman zaman kombinin yeterli gaz almaması sonrası meydana gelebilmektedir. Tüm vanaların açık olduğundan ve cihazın gaz aldığından emin olun. Gaz gelmesine rağmen sorun hala devam ediyorsa diğer maddelere geçiş yapabilirsiniz.

Elektrik Voltaj Düşüklüğü: Sürekli kırmızı ışık hatası vermesi elektrik hattı ile ilgili olabilir. Cihaza 195, 200 volt elektrik gelebilir. Cihazın ihtiyacı olan volt ise 220 şeklindedir. Bu durumda ateşleme gibi işlevleri sorunlu yapacaktır. Elektrik aksamınızı kontrol etmeniz ve 220 geldiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Gaz Valfi Arızası: Cihazınızın içerisinde bulunan gaz valfi zaman zaman arızalanmaktadır. Bu durumda ise gaz valfinin teknik servis tarafından değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde cihazınız güvenlik amaçlı olarak çalışmayacaktır.

Ateşleme Bujisi Hatası: Kombinin içerisindeki ateşi yaklamaya yarayan bujilerde zaman zaman sorun oluşabilir. Bu durumda çakmak alev vermeyecektir. Cihazınız ise ateşi alamadığı için sürekli olarak kırmızı ışık hatası verecektir.

İyanizasyon Bujisi Sorunu: Yanma ve alev odasında bir adet iyanizasyon bujisi bulunmaktadır. Bu buji ateşi hissettikten sonra çakmağın çalışmasını durduracaktır. Ancak bu cihazın çalışmaması durumunda sorun oluşacaktır. Kombi ise güvenlik amaçlı olarak ateşleme yapmayı bırakmaktadır.

Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com