Auer Kombi Sıcak Su Vermiyor Fakat Petekler Isınıyor Ne Yapılmalı

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık soba ya da kalorifer kullanımı en aza inmiştir. Bunun sebebi ise doğalgaz ile birlikte gelen kombilerin ısıtma işlemini kolaylıkla yapmasıdır. Ancak elektronik cihaz olması nedeniyle kombilerde sıcak su sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bilindiği üzere kombiler belli başlı parçalardan oluşmaktadır. Bu parçalardan birinde sıkıntı olması durumunda ise diğer parçalar tam olarak çalışamayacaktır. Hal böyle olunca da evinizin ısıtması ya da sıcak su imkanı bulunmayacaktır. En çok yaşanılan sorunlar arasında ise ‘Auer kombi sıcak su vermiyor ama petekler ısınıyor’ yer almaktadır. Bu durum birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilmektedir. Ancak en çok meydana gelenler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kombi Sıcak Su Vermiyor Petekler Isınıyor Sorunu
Muhtemelen bu sorun birkaç parçanın arızalanması sonrası ortaya çıkabilmektedir. Konumuzun detayında ise problem hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Basınç Düşüklüğü: Bilindiği üzere kombilerin içerisindeki suyun yeterli bir debisi bulunmalıdır. Aksi takdirde kombi suyun akışını tam olarak anlamayacak ve bu durumda sıcaklığı ekrana yansıtamayacaktır. Ancak bir yandan da su ısınmaya devam edecektir. Bu tür durumlarda kombiniz çalışmıyor ya da ısıtmıyor gibi durmaktadır. Peteklere baktığınızda ise sıcak suyun geldiğini görürsünüz. Bu durumda suyun debisini ve akışını teknik servis aracılığı ile kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Üç Yollu Vana Sorunu: Bilindiği üzere bu vana sayesinde sıcak su belli bölümlere aktarılmaktadır. Bunların birisi petek iken diğeri de sıcak su olarak musluklara gitmektedir. Bu parçanın arızalanması ya da başka sorunlar oluşması halinde sıcak su tam olarak istenildiği yere gitmeyecektir. Teknik servis aracılığıyla üç yollu vananın kontrol edilmesi ve gerekirse yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com